«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Güney Koreli SK Square, Portföyündeki Şirketlerden Metaverse’e Yatırım Yapmasını İstiyor

Güney Koreli SK Square, Portföyündeki Şirketlerden Metaverse’e Yatırım Yapmasını İstiyor

coinmarketcap-trend

Güney Kore’nin en büyük şirketlerinden biri olan SK Telecom’un yatırım yan kuruluşu SK Square, portföyündeki tüm şirketlerin bir metaverse varlığına sahip olmasını istediğini söyledi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg’ün aktardığı habere göre şirket, portföyünde yer alan tüm şirketlerin meteverse’e alan açmasını istiyor. Genel Müdür Huh Seok-joon Bloomberg’e verdiği demeçte konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“İşimizin metaverse’e dönüşmesi gerekiyor… Gelecekte, müşteriler şirketlerle cep telefonları yerine metaverse aracılığıyla etkileşime girecek ve kripto tokenları bu platformlar için yerel para birimleri haline gelecek.”

SK Telecom, Güney Kore’nin en büyük şirketlerinden biri olan SK Group’a aittir. Ülkedeki diğer holdingler, dijital dünyadan ziyade ilaç, lojistik ve imalat gibi sektörlere odaklanma eğiliminde olurken, SK Telecom’un meteverse’e odaklanması dikkat çekicidir.

Facebook Başlatmıştı

Bilindiği gibi Facebook’un (şimdi Meta) meteverse adımı, kripto topluluğunda büyük bir heyecan yarattı ve meteverse alanına odaklı projelerin büyük prim yapmasına neden oldu. Projeler kısa sürede büyük kazançlar elde etti. 

Ayrıca dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale’de geçtiğimiz günlerde metaverse 1 trilyon dolarlık bir pazar fırsatını temsil ettiğini söyleyen bir rapor yayımladı. 

Bir Cevap Yaz

Sercan Bilik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *