«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Güney Afrikalı Milyarder Magda Wierzycka, Elon Musk’ın Piyasayı Kendi Çıkarları İçin Manipüle Ettiğini Söyledi

Güney Afrikalı Milyarder Magda Wierzycka, Elon Musk’ın Piyasayı Kendi Çıkarları İçin Manipüle Ettiğini Söyledi

cardano-1-1

Güney Afrikalı milyarder Magda Wierzycka, The Money Show’a verdiği son röportajda Tesla CEO’su Elon Musk’ı kendi kazancı için piyasayı manipüle etmekle suçladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

The Money Show’da konuşan Sygnia’nın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı, kripto para biriminin geleceği hakkında düşüncelerini paylaştı. Wierzycka, Bitcoin’i bir değer deposu olarak altınla karşılaştırdı.

İcra başkanı, son aylarda Bitcoin’de görülen volatilitenin, Elon Musk’ın kendi çıkarlarına hizmet etmek için piyasa manipülasyonunun beklenmedik bir sonucu olduğunu iddia etti. Magda, konuyla alakalı olarak şu ifadeleri kullandı:

“Bu, borsaya kayıtlı bir şirketin başına gelseydi, Musk soruşturulur ve SEC tarafından ciddi şekilde cezalandırılırdı.”

Tesla’nın Bitcoin satın almasıyla beraber Musk’ın, kripto para hakkında tweet atarak BTC fiyatını artırmak için sosyal medya platformlarındaki fan kitlesini zekice kullandığını vurguladı. Wierzyck’e göre, “Bitcoin ve volatilitesinde gördüğümüz şey, çok güçlü ve etkili bir kişi tarafından manipülasyondur.” Esasen bu durumun piyasada spekülatif varlıktan hızlı bir kar elde etmek için bir fırsat gören Tesla CEO’su tarafından ayrıntılı bir planın parçası gibi göründüğünü ifade etti.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *