«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Geçtiğimiz Hafta (18 Ekim-24 Ekim) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine (ATH) Ulaşan Kripto Varlıklar

Geçtiğimiz Hafta (18 Ekim-24 Ekim) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine (ATH) Ulaşan Kripto Varlıklar

diem-facebook

Cryptorank verilerinden edinilen bilgilere göre 18 Ekim-24 Ekim tarihleri arasında tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH), Bitcoin (BTC), Wrapped Bitcoin (WBTC), Huobi BTC (HBTC), Ethereum (ETH), Fantom (FTM) ve SHIBA INU (SHIB) ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto varlık piyasasında geçtiğimiz hafta yaşanan hareketlilikle birlikte ATH yapan altcoinler sırasıyla şu şekilde;

  • Bitcoin (BTC)
  • Wrapped Bitcoin (WBTC)
  • Huobi BTC (HBTC)
  • Ethereum (ETH)
  • Fantom (FTM)
  • SHIBA INU (SHIB)

Bitcoin (BTC): Bitcoin merkezsizleştirilmiş, üçüncül müdahalelere karşı korumalı kripto para birimi olarak 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından ortaya çıktı. Bitcoin blockchain platformunda üretilebilecek maksimum Bitcoin miktarı 21 milyon adettir. Bitcoin uçtan uca, adresten adrese transfer imkanı sağlamaktadır, ayrıca blok üretim süresi yaklaşık 10 dakikadır. Kripto paraların ilki olan Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) 20 Ekim 2021’de 66.836 dolarla ulaştı. Bitcoin, 731 piyasa ve 88 borsada işlem görmektedir. En aktif borsası Binance’dir.

Wrapped Bitcoin (WBTC): WrappedBitcoin, DeFi alanında alınıp satılabilen ERC-20 tokenidir. WBTC, Ethereum’a daha fazla likidite sağlamak için Ocak 2019’da Ethereum üzerinde dolaşıma sokulmuştur. WBTC, Bitcoin’i temsil eden ve değeri tamamen Bitcoin ile aynı olan bir token’dir. Wrapped Bitcoin, tüm zamanların en yüksek fiyatına (ATH) 20 Ekim 2021’de 67.228 dolarla ulaştı. 83 piyasa ve 33 borsada yer alan Wrapped Bitcoin’in en aktif borsası Uniswap v3’tür.

Huobi BTC (HBTC): Huobi Global tarafından geliştirilen ve Ethereum ağı üzerinde yayınlanan Huobi BTC(HBTC) tokenleri, en büyük ve en çok kullanılan dijital varlık olan, Bitcoin’i merkeziyetsiz finans(DeFi) ekosistemine entegre ederek, merkeziyetsiz uygulama dünyasının büyümesine destek olmayı amaçlamaktadır. Huobi BTC, tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) 20 Ekim 2021’de 67.135 dolarla ulaştı. 2 piyasa ve 2 borsada işlem gören Huobi BTC’nin en aktif borsası Hotbit’tir.

Ethereum (ETH): Ethereum ilk olarak Kuzey Amerika Bitcoin Konferansında, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin tarafından tanıtımı yapılan bir sistemdir. Genel olarak bir alt coin statüsünde görülse de Ethereum esasında blockchain teknolojisinin gelişmesini ve daha fazla alanda kullanılmasını amaçlayan bir yenilikçi bir sistemdir. Güç kaynağı olarak Ether (ETH) kripto para birimini alan bir Kripto İşletim Sistemidir. Ethereum, tüm zamanların en yüksek fiyatına (ATH), 21 Ekim 2021’de 43.075 dolarla ulaştı. 765 piyasa ve 91 borsada işlem gören Ethereum’un en aktif borsası Binance’dir.

Fantom (FTM): aBFT olarak adlandırılan ilkeleri kullanarak DAG tabanlı dağıtık bir defter konsensüsü ile çalışan ve akıllı sözleşmeler için güvenli bir sanal makine sunan bir blok zincir platformu olan Fantom, DAG olarak adlandırılan ana sistemi ile Lachesis protokolü kullanılarak akıllı sözleşmelere yeni bir boyut kazandırmayı amaçlamaktadır. Fantom, tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) 24 Ekim 2021’de 2.82 dolarla ulaştı. 30 piyasa ve 21 borsada işlem gören Fantom’un en aktif borsası Binance’dir.

Shiba Inu (SHIB): “DOGE Killer” olarak adlandırılan kripto para, Dogecoin’den sonra piyasaya sürülmüştür. Ağustos 2020’de “Ryoshi” olarak bilinen anonim bir kişi tarafından oluşturulan merkezi olmayan bir kripto para birimidir. Shiba Inu, tüm zamanların en yüksek fiyatına (ATH), 24 Ekim 2021’de 0.0000441 dolarla ulaştı. Shiba Inu, 36 piyasa ve 21 borsada işlem görmektedir. En aktif borsası Binance’dir.  

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *