«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. FTX, Kripto Varlıklara İlişkin Bir Düzenleyici Çerçeve Önerdi

FTX, Kripto Varlıklara İlişkin Bir Düzenleyici Çerçeve Önerdi

peter

Kripto varlık alım satım platformu FTX, kripto varlıklara ilişkin bir düzenleyici çerçeve önerisi yayımladı. Daha önce aktardığımız üzere Kongre, CEO Sam Bankman-Fried’ı önümüzdeki hafta kripto varlıklar hakkında dinleyecek. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FTX, ABD’nin kripto varlıklara ilişkin düzenlemelerinde görmeyi umdukları şeylerin listesini yayımladı. Liste, “yatırımcılar ve aslında halk için en iyi şekilde sonuçlanacağına” inandığı ve bürokrasiyi ortadan kaldırmayı kaldırmayı planlayan on ilke sıradı.

Bilindiği gibi ABD’de kripto varlık düzenlemeleri ile sadece tek bir kurum ilgilenmiyor. Her ne kadar ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ticareti yapılabilir birçok dijital varlığı içeren menkul kıymetler üzerinde birincil yargı yetkisine sahip olsa da, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) da Bitcoin vadeli işlemleri gibi türevlerle ilgileniyor. Bu noktada FTX, parçalı bir yaklaşımdan uzaklaşmayı ve kripto ticaret platformlarının tek bir düzenleyici seçmesine izin verilmesini öneriyor.

Önde gelen diğer kripto varlık alım satım platformları olan Coinbase ve Binance de kripto varlıklara ilişkin bir düzenleyici çerçeve önerisinde bulunmuştu. 

Bir Cevap Yaz

Sercan Bilik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *