«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Fransız Politikacıdan Kriptolar İçin Basitleştirilmiş Vergilendirme Önerisi Geldi

Fransız Politikacıdan Kriptolar İçin Basitleştirilmiş Vergilendirme Önerisi Geldi

powell

Fransız politikacı Pierre Person, Fransa’da kripto vergilerini basitleştirmek için yaptığı planı açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dijital varlıkların, fiat paraya dönüştürülmesi gerektiği için, kripto ile ödeme yapmak ekstra bir vergi yükümlülüğü meydana getiriyor. Person ise bu tip uyum sorunlarına son vermek istiyor.

[wpcc-script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″ type=”fd32554659807781d6adba72-text/javascript”]

Person, PayPal ve Visa gibi şirketlerin kripto ekonomisinde önemli bir rolü olduğunu belirterek, 3.000 avroyu aşmadığı takdirde kripto ödemelerinin vergilendirilmemesini önerdi. Bu gerçekleşirse, vergiye tabi olma zorunluluğu kısmen ortadan kaldırılabilir.

Politikacı buna ek olarak, Fransa’nın kripto endüstrisinin çekici yanını korumak için net sermaye kayıplarının 10 yıla kadar bir süre boyunca yayılmasına izin vermek istiyor.

Bununla beraber, kripto şirketlerinin kripto işlemlerinin ardından vergiden muaf tutulması gerektiğini belirtiyor. Ayrıca NFT’ler içiz özel bir vergi politikasının da gerekli olduğunu vurguluyor.

Pierre Person’ın, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’ın en yakınındaki isimlerden biri olarak lanse edildiğinin de altını çizmek gerekiyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *