«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. FCA, Kripto Para Firmalarını İncelemek İçin Daha Fazla Kaynak Ayıracak

FCA, Kripto Para Firmalarını İncelemek İçin Daha Fazla Kaynak Ayıracak

whale-2

Hazine Bakanlığı ekonomi sekreteri John Glen, Finansal Yönetim Otoritesi’nin (FCA) kripto varlık siciline yapılan başvuruları değerlendirmeye almak için, kanyaklarını önemli ölçüde arttırdığını ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FCA’nını 2020 yılının başında, kara para aklama, terörle mücadele finansmanı ve kripto para girişimlerinin denetçisi rolünü üstlenmesinin arından yapılan bu başvurular, Birleşik Krallık’ta kripto para sektörüne yeni giriş yapanlar için büyük bir sorun haline geldi.

FCA ilk etapta, kayıtların 10 Ocak 2021’e kadar yapılması gerektiğini aksi takdirde ise firmaların ticareti durdurmaları gerektiğini bildirmişti. Düzenleyici ilk olarak bu tarihi 9 Temmuz 2021’e, geçtiğimiz haftalarda ise 31 Mart 2022’ye uzattığını duyurdu.

FCA, Kaynak Arttıracak

John Glen, sektördeki rekabeti ve yeniliği teşvik edebilme adına, tüketicilere yönelik potansiyel riski dengelemenin de önemine vurgu yaptı. Yine de bunun FCA’nın kripto yeteneklerini de güçlendirdiğini söyledi.

“Hükümet, FCA’nın daha önce kara para aklama denetimi konusundaki başarılı çalışmaları sebebiyle, kurumun kripto varlık sektörü için de doğru denetleyici olduğuna inanıyor.

Başvuruları işleme koymak için öngörülenden daha uzun süre tanınmasının bir sonucu olarak, FCA’nın başvuruları değerlendirmek için ayırdığı kaynakları önemli ölçüde arttırdığını doğrulayabilirim.”

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *