«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. FBI, 26 İsrailliyi Kripto Dolandırıcılığına İlişkin Şüphe Nedeniyle Tutukladı

FBI, 26 İsrailliyi Kripto Dolandırıcılığına İlişkin Şüphe Nedeniyle Tutukladı

bitmin-cin

FBI, kripto para dolandırıcılığı planında yer aldığı iddia edilen 26 kişiyi tutuklamak için İsrail Polisi ile güçlerini birleştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Federal Soruşturma Bürosu, dijital para kullanımıyla ilgili suçlarla ilgili olduğu iddia edilen 26 kişiyi tutuklamak için İsrail Polisi ile ortaklık kurdu. Operasyon Tel Aviv’de gerçekleşirken, kurbanların hepsinin yurtdışında olduğu tespit edildi.

Yerel bir habere göre, FBI ve İsrail Polisinin Tel Aviv bölgesi dolandırıcılık birimi, kurbanları on milyonlarca şekel dolandıran suçlular hakkında bir soruşturma başlattı. Yakın tarihli ortak bir operasyonda, iki birim kara para aklama suçlarına karıştığından şüphelenilen 26 kişiyi tutukladı.

Yerel yetkililer, ABD’den bir grup İsraillinin düzinelerce insanı kripto para birimleriyle sahte bir yatırım planına kandırdığına dair bir haber aldıklarını söyledi. Suçlular vaat edilen hizmetleri sağlamak yerine kurbanlardan milyonlarca dolar çaldı. Soruşturmanın ardından yetkililer, bir gecede yapılan operasyonda bahsi geçenleri gözaltına aldı ve soruşturmanın kanıtı olarak dijital depolama cihazlarına ve bilgisayarlara el koydu.

Habere göre, tutuklananların tümü orta İsrail’de ikamet ediyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *