«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Facebook Yöneticisi, Çin’in Bitcoin (BTC) Madenciliğini Engellemesini Harika Bir Gelişme Olarak Görüyor

Facebook Yöneticisi, Çin’in Bitcoin (BTC) Madenciliğini Engellemesini Harika Bir Gelişme Olarak Görüyor

digital-euro

David Marcus, Çin’in Bitcoin (BTC) madenciliğini engellemesini oldukça harika bir gelişme olarak görüyor. Marcus’a göre madencilik gücünün Batılı ülkelere devredilmesi oldukça önemli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Facebook’un kripto parası Diem’in yöneticisi olan Marcus, bu hamlenin Bitcoin gelişimi için çok iyi bir fırsat olduğunu söylüyor.

[wpcc-script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″ type=”bc5553e97cdf2a6fca141efc-text/javascript”]

Daha önce, Çin Merkez Bankası, Çinli bankaların ve ödeme kurumlarının kripto para birimi işlemlerinde sıkı önlemler alması gerektiğini açıklamıştı.

Çin’in üçüncü en büyük bankacılık kuruluşu olan ABC, e dijital varlıklarla ilgili tüm işlemleri bloke etti ve bu işlemleri yapan müşterilerle olan sözleşmeleri feshetti.

Çin’in önemli bir kripto para madenciliği merkezi olan Sichuan eyaletindeki yetkililer de madenciliği yasakladı. Sichuan Enerji Bürosu, yerel Kalkınma ve Reform Komisyonu ile birlikte bölgede dijital para birimlerinin madenciliğini önleyen önlemleri onayladı.

Çin’in bu tür sert kararları, kripto topluluğunun çoğunluğu tarafından eleştirel bir şekilde karşılandı ve piyasada bir miktar paniğe neden oldu.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *