1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Ethereum kurucusu Buterin son günlerde göze çarpan ETH işlemleriyle ilgili açıklama yaptı

Ethereum kurucusu Buterin son günlerde göze çarpan ETH işlemleriyle ilgili açıklama yaptı

vitalikbuterinco

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, son zamanlarda kripto borsalarına gönderdiği kripto varlıklarla ilgili spekülasyonların artması üzerine kayıtsız kalmayarak açıklama yapma gereği duydu.Vitalik Buterin X platformu üzerinden yaptığı açıklamada “Eğer Vitalik bir borsaya herhangi bir miktarda ETH gönderdi şeklinde bir haber duyarsanız bilin ki bu benim satışım değildir.” dedi. Buterin, sık sık hayır kurumu, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ya da başka projelere bağışlar yaptığını belirtirken bu kuruluşların ihtiyaçlarını karşılamak için satış yapmak zorunda olduklarını söyledi. Ethereum kurucusu ayrıca 2018 yılından beri kişisel ihtiyacı için tek bir ETH bile satmadığının altını çizdi.

Vitalik Buterin’in bu açıklamayı yapma gereği duymasına neden olan gelişme ise dünkü 15 milyon USDC tutarındaki transferi oldu. Vitalik, bu fonu kendi kurduğu hayır kurumu olan Kanro’ya gönderdiğini söylerken transfer, bir çok mecrada Buterin’in Gemini borsasına 15 milyon USDC göndererek satış yaptığı şeklinde lanse edildi.

Geçen ayki gelişmelerde ise Buterin, Coinbase’e gönderdiği ve 600 bin doları bulan ETH transferleriyle gündeme gelmişti. Diğer yandan Ethereum kurucu ortağının servetine göre bu transferlerin oldukça düşük kaldığı söylenebilir. Bu transferlerin gündeme gelmesinin nedeni olarak ise sektörün en etkileyici isimlerinden biri olan Vitalik Buterin’in geçmiş yıllarda Ethereum fiyatının o dönemki zirvelerinden yaptığı satış sonrası kripto para fiyatının etkilenmesi görülebilir.

koingunluk Hakkında