«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Ethereum (ETH), 2021’de Bitcoin’den (BTC) Daha İyi Performans Gösterdi

Ethereum (ETH), 2021’de Bitcoin’den (BTC) Daha İyi Performans Gösterdi

yapi-kredi-blockchain-fonu

Ethereum (ETH) kripto varlık piyasasında, 2021 yılında Bitcoin’den (BTC) çok daha iyi performans gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2021 yılı, kripto para piyasası tarihindeki en başarılı dönemlerden biri haline geldi. Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.000 dolara ulaştı ve yılı %58 büyüme ile kapattı. Ancak aynı zamanda, Ethereum gibi altcoin’ler de etkileyici sonuçlar gösterdi.

ETH’nin çeyrek verilerine göre varlık, 2021’in her çeyreğinde Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. Yılın ilk çeyreği, Ocak-Nisan ayları arasında %102 fiyat artışıyla sona eren Ethereum’un en başarılı dönemiydi.

05013
Kaynak: Skew Analytics

Ethereum’un genel olarak daha iyi performans göstermesi piyasanın çoğunluğu için sürpriz değil. Yıl boyunca, NFT çılgınlığının gas ücretlerini fırlatması, DeFi sektörü kullanımın artması ve ağın sürekli güncellemeler alması gibi sayısız faktör en büyük altcoinler lehine hareket etti.

05014

EIP-1559 güncellemesi gelecekte Ethereum’u deflasyonist hale getirdiği için ayrıca önemli. Bu da performansı olumlu anlamda etkileyen noktalardan birisi olarak öne çıkıyor.

Piyasadaki en büyük kripto para birimine gelince, Bitcoin 2022 yılına 2021 fiyat hareketi ve oynaklığı ile girdi. Varlık şu anda 51.000 dolar ve 46.000 dolar aralığında işlem görüyor. Çeşitli kripto para birimi uzmanları, volatilitesi aşırı düşük seviyelere düştüğü için Bitcoin’in uzun süreli konsolidasyonunun bitmeye yakın olduğuna inanıyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *