«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Eski ABD Hazine Bakanı Mnuchin Stablecoin’ler Hakkında Konuştu

Eski ABD Hazine Bakanı Mnuchin Stablecoin’ler Hakkında Konuştu

shibb

Eski ABD Hazine Bakanı ve Liberty Strategic Capital fonunun kurucusu Steve Mnuchin, stablecoin’ler ve Tether hakkında konuştu. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg TV’de konuşan Mnuchin, blokzinciri sektöründeki en büyük fırsatların gerçek zamanlı sınır ötesi ödemelerde yattığını belirtti. Eski bakan ayrıca stablecoin’ler hakkında konuştu ve düzenlenmeleri gerektiğini söyledi.

Stablecoin’lerin kolayca aktarılabilir olması gerektiğini bunun da güvenli bir saklama kuruluşunda tutulan gerçek ABD doları ile desteklenerek gerçekleşebileceğini söyledi. Tether özelinde de konuştu ve Tether’ın 68 milyar doların üzerinde USDT’ye sahip olduğunu ve şirketin bu kadar parayı herhangi bir yerde tutabileceğinden şüphe duyduğunu belirtti. 

Mnuchin geçtiğimiz günlerde SEC Başkanı Gensler’ın stablecoin’ler için kullandığı “kumarhane çipi” yorumunu da destekledi ve “kumarhane çipleri gibi olmamalılar” dedi. Ayrıca ABD hükümetinin geçtiğimiz günlerde stablecoin’lere ilişkin endişelerde gündeme getirdiği gibi, insanların ellerinde bulundurdukları dolar destekli stablecoin’leri her zaman gerçek ABD doları ile değiştirme fırsatına sahip olması gerektiğini vurguladı.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *