«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Elektronik Mağaza Zinciri RadioShack, Yaşlılar İçin Kripto Para Birimi Oluşturuyor

Elektronik Mağaza Zinciri RadioShack, Yaşlılar İçin Kripto Para Birimi Oluşturuyor

btc-twitter

Dünyanın en eski elektronik mağazalarından RadioShack, yaşlı müşterileri için kripto para birimi ve merkeziyetsiz borsa (DeFi) kurduklarını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

100. yaşını yaşlı müşterileri için kripto para birimi ve DeFi kurduklarını duyurarak kutlayan ABD merkezli şirket, Bitcoin gençlerine “güvenmeyen” yaşlı müşteri kitlesini coinlerle tanıştırarak kripto paraları ana akım hale getirmeyi hedefliyor.

Şirketin web sitesinde yayımlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Demografik farklılık, kripto paranın benimsenmesi önünde önemli bir psikolojik engel. Eski nesil, Bitcoin gençliğinin yeni moda fikirlerine güvenmiyor. Unutmayın, ortalama kripto para alıcısı (Hindistan gibi bazı ülkelerde 24 yaş kadar düşük) ve yaş ortalaması 68 olan CEO kitlesi arasında gerçek bir nesil farkı var. Çok sayıda kripto para şirketi spekülasyona odaklandı ve bu ‘geleneksel’ müşteriyi rahat hissettirmeye yetmez.”

RadioShack NFT DEFI

Açıklamada belirtilen boşluğu doldurmak için RADIO isimli bir merkeziyetsiz finans borsası tasarladıklarını ifade eden firma, şöyle ekledi;

“Blok zinciri teknolojisinin diğer büyük markalar tarafından ana akım olarak benimsenmesine öncülük etmek için olgunlaştık.”

RadioShack, borsayı ne zaman açacağına dair henüz tarih vermese de internet sitesinin ismini “RadioShack DeFi” diye değiştirdi. Şirket, projeyle ilgilenenler için bir bekleme listesi oluşturdu.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *