«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. El Salvador’un Başkan Yardımcısı, Diğer Ülkelerin de Bitcoin’i (BTC) Kabul Etmesini Bekliyor

El Salvador’un Başkan Yardımcısı, Diğer Ülkelerin de Bitcoin’i (BTC) Kabul Etmesini Bekliyor

btc-haftalik-kapanis

El Salvador, Bitcoin yasasının diğer ülkeler için de geçerli bir plan olmasını umuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

El Salvador’un Başkan Yardımcısı Félix Ulloa, yerel medya kuruluşu Diario La Huella’nın bir haberine göre, yakın zamanda diğer tropikal ülkelerin Bitcoin benimseme modelini izleyeceğini tahmin etti.

Ulloa, Bitcoin üzerindeki cüretkar bahsi sayesinde, El Salvador’un ekonomik ve finansal bir merkez olmasını bekliyor. Buna ek olarak, Bitcoin’in ABD’de ikamet eden tahmini 1,17 milyon Salvadorlu göçmene fayda sağlayacağını iddia ediyor.

Hızlı Benimseme

Bu, politikacının inandığı gibi, Salvadorluların Bitcoin’e olan güven düzeyini vurgulamaktadır. Ulloa’ya göre, Bitcoin cüzdanı olan kişilerin sayısı artık El Salvador’daki banka hesabı sahiplerinin sayısının iki katı.

El Salvador’da Bitcoin’in kabulüne bir dizi protesto eşlik etti, ancak muhalefet, yasanın Eylül ayı başlarında resmen yürürlüğe girmesini durdurmadı. Bitcoin kararının aldığı eleştirilerin çoğu, işletmeleri en büyük kripto para birimini kabul etmeye zorlayan 7. maddeye yönelikti. Daha önce haberini verdiğimiz gibi Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, El Salvador’un Bitcoin deneyini “pervasız” olarak nitelendirmişti.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *