«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. El Salvador, Bitcoin Yatırımında 12 Milyon Dolar Kayıp Yaşadı

El Salvador, Bitcoin Yatırımında 12 Milyon Dolar Kayıp Yaşadı

El Salvador, Bitcoin Yatırımında 12 Milyon Dolar Kayıp Yaşadı

El Salvador, Bitcoin‘i yasal olarak kabul ettikten sonra yoğun bir şekilde Bitcoin almaya devam etti. El Salvador Başkanı Nayib Bukele, her alımı kişisel Twitter hesabından duyurdu. Ancak şimdilerde Bitcoin’de bir düşüş trendi var. El Salvador, son 4 ayda Bitcoin yatırımında 12 milyon dolarlık kayıp yaşadı.

El Salvador Bitcoin Yatırımı

Haberin yazımı itibariyle El Salvador‘un elinde 1.391 BTC bulunuyor. Hemen her düşüşte Bitcoin alan El Salvador’un bu alımları nakit olarak 73,2 milyon dolara mal oldu. Şimdilerde ise 1.391 BTC, 60,7 milyon dolar değerinde. Bu da 12 milyon dolardan fazla bir kayıp anlamına geliyor.

Satın alımların çoğu Bitcoin 50.000 doların üzerinde işlem görürken yapıldı. Şimdilerde ise BTC fiyatı 43.700 dolar seviyesinde.

CoinMarketCap‘te yer alan yazıya göre, El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, ülkenin BTC yatırımlarının bir kısmını tekrar dolara çevirdiğini açıklamıştı. Ancak bu işlemlerin ne zaman ve ne kadar BTC ile gerçekleştirildiği bilinmiyor. Ayrca El Salvador’un Bitcoin tuttuğu adres ne yazık ki kamuya açık değil. Bu da alım ve satımların ne zaman yapıldığını takip etmeyi zorlaştırıyor.

El Salvador, düşükten Bitcoin satın alma konusunda yalnız değil. MicroStrategy de Bitcoin bakiyesini bu gibi durumlarda artırıyor. Şirket, Aralık 2021 itibariyle 124.391 BTC’ye sahipti. Hatta şimdilerde MicroStrategy’nin sahip olduğu Bitcoin, aslında şirketin kendisinden daha değerli.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *