«
  1. Anasayfa
  2. Finans
  3. Dubai Çoklu Emtia Merkezi, Kripto Projelerine Ev Sahipliği Yaparak Büyüyor

Dubai Çoklu Emtia Merkezi, Kripto Projelerine Ev Sahipliği Yaparak Büyüyor

dubai-2-1536x864

Serbest bölge olarak faaliyet gösteren Dubai Çoklu Emtia Merkezi (DMCC), kripto para ve blockchain sektöründeki girişimlere ev sahipliği yaparak büyümeyi sürdürüyor.

Geçtiğimiz yılın haziran, ağustos ve eylül aylarında rekorlar kıran Dubai Çoklu Emtia Merkezi, 2020’de 2 bin 252021’de ise 2 bin 485 tane daha şirkete ev sahipliği yapmaya başladı.

Dubai Çoklu Emtia Merkezine üye olan şirketlerin toplam sayısı, son iki yıllık gelişmelerin ardından 20 bin barajını geçti.

Merkezin büyüme serüveninde kripto paralarla bağlantılı projelerin de katkısı oldu. Dubai Çoklu Emtia Merkezi, kripto ve blockchain odaklı girişimlere odaklı bir ekosistem oluşturabilmek için DMCC Kripto Merkezini kurmuştu.

Almas Kulesindeki merkez, ticaret platformları dahil olmak üzere kripto varlıklar ile bağlantılı arz, ihraç, kotasyon, alım-satım hizmeti veren çeşitli işletmelere hizmet veriyor.

Dubai Çoklu Emtia Merkezinin yönetim kurulu başkanı Ahmed Bin Sulayem, bu gelişmelerden duyduğu memnuniyeti, “Bu yıl, kriptonun birbirinden farklı endüstrileri birbirine nasıl bağlayabildiğini birinci elden gördüm ve DMCC’nin, Dubai’deki kriptografi dünyasını destekliyor olmasından ötürü gurur duyuyorum.” sözleri ile dile getirdi.

Bir Cevap Yaz

Sercan Bilik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *