«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Dolandırıcılık Uyarısı: Metamask’ı Taklit Eden Bir Token Piyasaya Sürüldü!

Dolandırıcılık Uyarısı: Metamask’ı Taklit Eden Bir Token Piyasaya Sürüldü!

kripto-para-dolandiriciligi

Ethereum tabanlı token MASK, Metamask’ın yönetişim varlığı değil, bir tür dolandırıcılık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Birden fazla kripto para meraklısı, popüler cüzdan MetaMask’ın merakla beklenen yönetişim token’ını taklit eden token MASK’ın piyasaya sürüldüğünü bildirdi.

Dolandırıcıların Hedefi Ethereum Topluluğu

Bugün, Ether sahipleri yeni bir dolandırıcılıkla karşı karşıya kaldı. Yalnızca satın alabileceğiniz ancak satmaya çalıştığınızda satamadığınız bir tür token dolandırıcılığı bildirilmeye başlandı. Dolandırıcılık, MetaMask’ın henüz yayınlanmayan yönetim token’ı MASK’ın kimliğine bürünüyor.

Twitter kullanıcısı @lindyape, 22 ETH karşılığında MASK satın alan ve herhangi bir fiyata satamayan bir Ether sahibinin işlem geçmişinin ekran görüntüsünü paylaştı.

[wpcc-script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″ type=”3470cc153029cd7401cfa993-text/javascript”]

Etherscan’a göre, bu dolandırıcılığın net kurbanı sayısı 400’e yakın olabilir.

Kripto meraklısı @cobynft, MASK token’ının popüler DeFi uygulaması DexTool’da doğrulama rozetini nasıl almayı başardığını açıkladı. Bilgisayar korsanları, web sitesinde yer alan token açıklamasına kötü amaçlı kod enjekte ederek, WETH/MASK çiftinin yanına mavi bir “Doğrulandı” rozetinin görüntülenmesine neden oldu. İnsanlar da buna güvenerek alım yaptı.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *