«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Cronje’nin Fantom’daki (FTM) NFT Pazar Yeri Artion Açıldı

Cronje’nin Fantom’daki (FTM) NFT Pazar Yeri Artion Açıldı

defida-kilitlenen-ethereum-eth-sayisi-rekor-kirdi

Yearn Finance’ın kurucusu ve DeFi’ın önde gelen isimlerinden Andre Cronje, Fantom blokzinciri üzerinde Artion adlı bir NFT pazar yeri başlattı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Pazar lideri OpenSea’den farklı olarak tamamen açık kaynaklı bir platform olan Artion, kullanıcılardan NFT’leri basmak ve satın almak için herhangi bir ücret talep etmiyor. Diğer taraftan platform, OpenSea ile oldukça benzer bir ön yüze sahip bulunuyor.

CoinDesk’e verdiği röportajda Cronje, Artion’ın NFT köprüsü ile sağlam bir zincirler arası pazara hazırlandığını ve her hafta Ethereum, Arbitrum, Avalanche ve Polygon gibi yeni bir zincirde piyasaya çıkacağını söyledi. Cronje ayrıca bu projelerden “erken dönem” hedefler olarak bahsetti. 

Piyasa yorumcuları, bu yeni plaftormu bir vampir saldırısı (vampire attack) olarak yorumladı. Vampir saldırıları DeFi’da oldukça yaygın bir fenomendir ve rakip olan kişi/kurum likidite geçişini hızlandırmak için üstün teşvikler sunar. Örneğin Sushi’nin Eylül 2020’deki saldırısı bunun en ünlü örneklerinden biridir. Bu SushiSwap’in Uniswap’i TVL metriğinde kısa süreliğine de olsa geride bırakmasına neden olmuştu. 

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *