«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. CoinShares, Almanya’nın Börse Xetra’sında Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ETP’lerini Listeliyor

CoinShares, Almanya’nın Börse Xetra’sında Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ETP’lerini Listeliyor

cin-dijital-yuanin-erisimini-genisletiyor

Avrupa’nın en büyük dijital varlık yatırım şirketi CoinShares bugün Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin’in (LTC) fiziki destekli borsada işlem gören ürünlerinin Almanya’nın Börse Xetra borsasında çapraz listelendiğini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CoinShares, Ocak ayında İsviçre’nin SIX Borsasında ETP’lerinin ilki olan bir Bitcoin ETP’yi tanıtmıştı. ETP’ler, küresel yatırım bankası Nomura, dijital varlık güvenlik şirketi Ledger ve CoinShares arasında ortak bir girişim olan kurumsal düzeyde bir dijital varlık sorumlusu olan Komainu’nun gözetiminde temel dijital varlıklarla fiziki olarak destekleniyor. ETP, borsada işlem gören bir fon gibi, borsada işlem gören bir finansal araçtır.

CoinShares’in fiziki Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ETP’lerinin Börse Xetra’da listelenmesi, şirketin ETP’leri Avrupa Birliği genelinde dağıtması için verilen onayı takip ediyor ve kurumsal yatırımcılara dijital varlıklara yatırım yapma imkanı sağlıyor.

CoinShares’in ETP listeleri, Avrupa borsalarında giderek artan sayıda ETP’ye katılıyor. Merkezi New York’ta bulunan bir varlık yöneticisi olan WisdomTree, bu ay, halihazırda Almanya’nın Börse Xetra ve İsviçre’nin SIX’inde listelenen fiziksel destekli Bitcoin ve Ether ETP’lerinin Paris ve Amsterdam’daki Euronext borsalarında listelendiğini duyurmuştu.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *