«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Citigroup, Kripto Para ve Blockchain Çalışmaları Yürütecek Olan Yeni İş Birimini Başlattı

Citigroup, Kripto Para ve Blockchain Çalışmaları Yürütecek Olan Yeni İş Birimini Başlattı

Wall Street devi Citigroup, The Block’ın haberine göre kripto para ve blockchain’e adanmış yeni bir iş birimini resmen başlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şirket, varlık yönetimi bölümü Citi Global Wealth Investments bünyesinde yer alacak olan Digital Assets Group adlı yeni birimi duyurdu.

Şirketin yayınladığı notta, şu ifadeler yer aldı:

“Kripto para birimleri, tokenizasyon ve blockchain teknolojisi tarafından desteklenen heyecan verici yeni gelişmeler göz önüne alındığında, Dijital Varlıklar Grubu’nun oluşumunu duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz”

Nota göre, bu birimi Alex Kriete ve Greg Girasole yönetecek. Citi’nin bu hamlesi, şirketi kripto varlık yönetimine giren en son banka yapıyor.

Morgan Stanley ve Goldman Sachs daha önce zengin varlık yönetimi müşterilerinin kripto pazarına erişmesine yardımcı olmak için kendi iç girişimlerini başlatmıştı.

Nota göre, Kriete ve Girsole, ürün geliştirme üzerinde çalışacaklar.

Mayıs ayında bankanın yöneticilerinden Itay Tuchman, Financial Times’a yaptığı açıklamada, kripto pazarına girmeyi araştırdığını ancak o sırada “müşterilerine kripto para birimiyle ilgili hizmetler sunup sunmayacağına henüz karar vermediğini” söyledi.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *