«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Çin, Yunnan’daki Bitcoin (BTC) Madencilerine Haziran Sonuna Kadar Faaliyetlerini Durdurma Emri Verdi

Çin, Yunnan’daki Bitcoin (BTC) Madencilerine Haziran Sonuna Kadar Faaliyetlerini Durdurma Emri Verdi

btc-1-2

Çin’in Bitcoin (BTC) yasağı Yunnan eyaletine de yayılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Çin daha önce de bildirildiği üzere, 2026 yılından itibaren karbon ayak izini azaltmak için yüksek enerji tüketen projeleri iptal etmeye başlayacağını açıklamıştı. Kripto para madenciliği de bu politikadan nasibini almaya başladı.

Çin’in yasakları İç Moğolistan eyaletinden başlayan Sincan ve son olarak Yunnan’a da yayıldı. Görünüşe göre Guandong’da yeterli elektrik alınamadığına dair şikayetler artınca, hükümet kripto para madenciliğini sorumlu tuttu.

Yunnan’da da kripto madenciliğinin yasaklanacağı haberleri birkaç gündür dolaşıyordu. Bugün Yunnan Enerji departmanı sözcüsü, Sina da dahil olmak üzere bir dizi meşru siteye, tüm kripto madencilerinin Haziran ayı sonuna kadar ayrılmasını istediğini doğruladı. (Bir dizi madenci bunu WeChat kripto grubunda da onayladı.

“Haziran ayı sonuna kadar tüm Bitcoin madenciliği operasyonları incelenmeli ve temizlenmeli. İzinsiz elektrik kullanan her türlü işlem durdurulmalı.”

Çin’de, Xinjiang ve Sichuan’da büyük, Yunnan’da daha küçük madencilik operasyonları bulunuyor. Son baskının esas olarak büyük madencilik operasyonlarını hedef aldığı görülüyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *