«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Çin, Stratejik Enerji Bölgesindeki Kripto Para Madencilerinin Operasyonlarını Bugün Sonlandırmasını İstedi

Çin, Stratejik Enerji Bölgesindeki Kripto Para Madencilerinin Operasyonlarını Bugün Sonlandırmasını İstedi

cinin-arama-motorlarinin-binance-huobi-ve-okexi-engelledigi-iddia-ediliyor-2

Çin’in Xinjiang bölgesi yerel madencilere baskı yapıyor. Zhundong’daki yetkililere, yönetimleri altındaki kripto madenciliği faaliyetlerini 9 Haziran’da Çin saatiyle 14:00’e kadar kapatmaları talimatı verildi.

[wpcc-script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″ type=”b27562d6b2baf4fdd3ad918b-text/javascript”]

Çin “Stratejik Enerji Bölgesinde” Kripto Para Madenciliğini Kapatıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Xinjiang, geniş doğal gazı, kömürü ve diğer fosil kaynakları nedeniyle genellikle Çin’in “stratejik enerji bölgesi” olarak anılır. Bu bölgedeki madenciler ekipmanlarını kapattıktan sonra Bitcoin hash oranında bir düşüş beklenebileceği ifade ediliyor. 

Haber, Çin’deki blokzinciri ve kripto para haberlerini takip eden ajans Blockbeats tarafından paylaşıldı.

Madencilere verilen emir, Changji Eyaleti Kalkınma ve Reform Komisyonu tarafından verildi. Teçhizatların çalışması durdurulduğunda, madenciler bunu komisyona bildirecekler. 

Çinli kripto para fenomeni ve Primitive Ventures’ın kurucusu Dovey Wan, Xinjiang’ın Bitcoin madenciliğini kapatma konusunda İç Moğolistan örneğini takip ettiğini tweet’ledi.

Ona göre Xinjiang eyaleti, Çin’deki madenciler için son umudu temsil ediyor. Şimdi ise, Çinli yetkililerin OTC de dahil olmak üzere kripto para alım satımına karşı harekete geçmesini bekliyor ve bu madencilik yasağının fiyatlandırılması gerektiğine inanıyor.

Çin’in CO2 Emisyonlarını Azaltma Hedefi

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, 2026’dan itibaren Çin’in ülke endüstrileri tarafından üretilen karbon ayak izini azaltmak için yüksek enerji tüketen projeleri iptal etmeye başlayacağını açıklamıştı.

Kripto para madenciliği, bazı madencilerin Çin’i daha dostane yasalar ve daha temiz, daha ucuz enerji kaynakları ile diğer yargı bölgelerine terk etmesine neden olan, halihazırda sıkıştırılan “projeler” arasında yer alıyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *