«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Chivo Bitcoin Cüzdanının Artık Herhangi Bir El Salvador Bankasından Daha Çok Aktif Kullanıcısı Var

Chivo Bitcoin Cüzdanının Artık Herhangi Bir El Salvador Bankasından Daha Çok Aktif Kullanıcısı Var

elon-doge-crown-1

El Salvador Başkanı Nayib Bukele’ye göre artık 2 milyondan fazla El Salvadorlu Bitcoin cüzdanı Chivo’yu aktif olarak kullanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sadece üç hafta içinde, El Salvador nüfusunun kabaca üçte biri Bitcoin cüzdanı Chivo’yu aktif olarak kullanmaya başladı.

[wpcc-script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″ type=”8bd2b01d36d3ad8a6105132d-text/javascript”]

Bukele, konuyla alakalı olarak şu ifadeleri kullandı:

“2,1 milyon Salvadorlu aktif olarak Chivo kullanıyor. Chivo bir banka değil, ancak 3 haftadan kısa bir süre içinde El Salvador’daki herhangi bir bankadan daha fazla kullanıcıya sahip ve EL SALVADOR’DAKİ TÜM BANKALARIN bir araya getirdiği daha fazla kullanıcıya sahip olmak içinse hızla ilerliyor.”

En küçük ve en yoğun nüfuslu Orta Amerika ülkesi, bu yılın başlarında Bitcoin’i sınırları içinde yasallaştıracağını duyurduğunda tarih yazmıştı. Hareket, onu öven BTC savunucularından IMF gibi onu eleştiren küresel kuruluşlara kadar birçok tartışmalı tepki aldı. Bununla birlikte, El Salvador gerçekten de yoluna devam etti ve Bitcoin’i 7 Eylül’de resmi hale getirdi.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *