«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Celsius CEO’su Yıl Sonu Bitcoin (BTC) Fiyat Hedefini Açıkladı

Celsius CEO’su Yıl Sonu Bitcoin (BTC) Fiyat Hedefini Açıkladı

cardano-alonzo

Celsius CEO’su, eğer daha fazla ülke Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak tanırsa bu yıl içinde 160.000 dolara ulaşabileceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kitco News’e konuşan Mashinsky, Bitcoin’in bir para birimi olarak benimsenmesinin, özellikle Brezilya ve Nijerya gibi büyük nüfuslu ülkelerde varlığa daha fazla ilgi yaratabileceğini belirtti. CEO’nun bu açıklaması El Salvador’un Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul etmesinin hemen ardından geldi. Mashinsky, diğer ülkelerin de bu eğilimi takip edebileceğine inanıyor:

“Yani Brezilya’yı alabilirsek, Nijerya’yı alabilirsek, büyük nüfuslu ülkelere bunu yasal bir para birimi olarak kabul ettirebilirsek- fiyatta büyük bir patlama göreceksiniz çünkü sadece bunların benimsenmesi bile kullanıcılarda muazzam büyüklükte bir yeni talep yaratacak. Bu yıl 160.000 dolara kadar ulaşabiliriz. Bu tahmine bağlı kalıyorum.”

Mashinsky ayrıca hükümetlerin para basmaya devam etmesinin, artan enflasyon nedeniyle daha fazla insanı kripto paralara çekeceğini belirtti. Ona göre PayPal ve Revolut gibi kripto para hizmetleri sunan fintech platformlarının ortaya çıkması, insanların sektöre girmesini kolaylaştıracak. Yönetici, bu platformların milyonlarca kullanıcısının Bitcoin’in değerini daha da artıracağına inanıyor.  

Düzenleyici Sorunlar

Bununla birlikte düzenleyici sorunların Bitcoin’in yörüngesini 160.000 dolara doğru rayından çıkarabileceğini vurguladı. Çin’i düzenleme perspektifinden izlenmesi gereken başlıca bölgelerden biri olarak seçti.

Ayrıca Mashinsy, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisini reddetti. Yöneticiye göre, Musk gücünü anlıyor; bu nedenle, Bitcoin’i yılın başlarında etkileyerek değerini rekor seviyelere çıkardı.

Ancak Mashinsy, şimdi Tesla kurucusunun Bitcoin’i terk ettikten ve Dogecoin gibi diğer meme kripto para birimlerini desteklemeye başladıktan sonra güvenilirliğini kaybettiğini düşünüyor. Tesla’nın geçtiğimiz ay Bitcoin ödemelerini askıya aldıktan sonra da kripto para biriminin yükselmeye devam edeceğini savundu.

Ek olarak, Celsius kurucusu Musk’ı, varlığın şirketin 2021 Q1 sonuçlarına katkıda bulunmasından sonra Bitcoin’in askıya alınmasının ikiyüzlü bir hareket olduğunu söyledi. 

[wpcc-iframe loading=”lazy” title=”Bitcoin price to soar to $160k as FOMO drives EM adoption, Musk’s influence wanes – Alex Mashinsky” width=”750″ height=”422″ src=”https://www.youtube.com/embed/rUzdaq5VuRQ?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen]
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *