BlockchainPopüler

Bu Metaverse Coin WoW ile Anlamlı Bir Ortaklık Gerçekleştirdi!

  • Piyasadaki önde gelen Ethereum NFT projelerinden ikisi güçlerini birleştiriyor.

Popüler bir NFT topluluğu olan World of Women (WoW)The Sandbox (SAND) ile benzersiz bir iş birliği gerçekleştirerek oyun dünyasına adım atacak. Kripto metaverse oyunu The Sandbox, bugün yaptığı bir açıklamada, oyun projesinin; NFT profil resmi projesi World of Women ile, WoW Vakfı’nın kurulması için 25 milyon dolarlık hibe fonu sağlayacağı bir ortaklık duyurdu.

WoW Vakfı, eğitim ve mentorluk yoluyla NFT alanındaki ve gelişen metaverse’deki kadın sayısını artırmayı amaçlayan bir World of Women girişimidir. Sandbox, vakfın birçoğu The Sandbox’ın oyun dünyasıyla bağlantılı olan hedeflerine ulaşmasında vakfı desteklemek için beş yıllık bir süre boyunca projeye fon sağlayacak.

Kadınlara kripto sektöründe daha fazla fırsat sağlanacak

Bu iş birliği, kadınlara iş geliştirme konusunda daha fazla fırsat sunmayı amaçlıyor. Ayrıca bu yeni ortaklık, NFT yaratıcılarının web3, metaverse, NFT oluşturma ve açık artırmalar hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olma konusunda da destek sunmaya çalışacak.

Yukarıda da bahsedilen 25 milyon dolarlık hibe, WoW Vakfı aracılığıyla kadınları kripto konusunda eğitmek için kullanılacak. Bu eğitim, eğitim kursları ve bilinçli girişimcilikler yoluyla gerçekleştirilecek ve tüm bu modüller Sandbox’ta barındırılacak. Sandbox’un bu iş birliğinden kazancı ise daha çok kadının platforma katılması olacak.

Vakıf ayrıca The Sandbox’ın çevrim içi dünyasında bir WoW Müzesi inşa edecek ve oyun içinde öğrencilere eğitim Web3 dersleri ve NFT diplomaları sağlayacak bir WoW Üniversitesi kuracak. Ayrıca, seçilen katılımcılar için potansiyel finansman, mentorluk ve ağ oluşturma ile sanatçılar ve projeler için bir WoW Academy kuluçka merkezi oluşturacak.

Decrypt’e demeç veren bir World of Women temsilcisi, ortaklık hakkında aşağıdaki yorumlarda bulundu:

“[Sandbox] kendi değerlerimize ve ahlakımıza çok yakın olan bu girişimle bize ulaştığında, hemen fırsatın üzerine atladık. Kadınların sesini yükseltmesinin ve yatırım yapmasının neden bu kadar önemli olduğuna dair güçlü inançlarımızı paylaşan böylesine harika bir ekiple çalışmaktan onur ve heyecan duyuyoruz.”

Platform başlangıçta önemli ölçüde The Sandbox’a odaklanılmasına rağmen, yapılan bir basın açıklamasına göre WoW Vakfı “blok zinciri dünyasında farklı alt sektörlerde” de çalışacak. Ancak ne olursa olsun fonlar; “uzayda kadınlara daha fazla yatırım yapmak, sektörde uzun vadeli ve adil büyüme fırsatlar yaratmak için aynı hedefi taşıyan” girişimlerde kullanılacak.

Sandbox, World of Women ve metaverse

World of Women, bugüne kadarki yaklaşık 157 milyon dolarlık ikincil işlem hacmiyle bugüne kadarki en başarılı kadın merkezli NFT projesidir. Reese Witherspoon ve Eva Longoria gibi oyuncular dahil olmak üzere önemli isimleri kendisine çekmiştir. Hatta Witherspoon’un Hello Sunshine prodüksiyon stüdyosu geçtiğimiz günlerde projeyi TV şovları ve film projeleri aracılığıyla Hollywood’a taşımayı planladığını da duyurdu.

Bunun yanı sıra, büyük ölçüde Facebook’un öne çıkan hamleleri sonucunda uzaydaki metaverse hype’ı arttıkça Sandbox da son aylarda geniş çapta popülerlik kazanan projelerden biri oldu.

Sandbox, oyuncuların oyundaki sanal arazileri satın almalarına ve özelleştirmelerine olanak tanıyarak, paylaşılabilen ve hatta para kazanılabilen etkileşimli ortamlar ve oyun deneyimleri oluşturmalarına olanak tanır. Ayrıca metaverse platformunun Snoop Dogg, Adidas, The Walking Dead ve Atari dahil olmak üzere bugüne kadar 200’den fazla marka ve ünlüyle gerçekleştirdiği devasa ortaklıklar bulunmaktadır.

Metaverse, kullanıcıların çalışmak, oynamak ve sosyalleşmek için 3D avatarları kullandığı internetin geleceğinin daha sürükleyici bir versiyonudur. Bir dizi ek alfa testi periyodundan sonra bu yıl tamamen piyasaya sürülebilecek olan Sandbox, bir metaverse alanının nasıl görünmesi ve hissedilmesi gerektiğinin ilk dikkate değer örneklerinden biridir.

Ocak ayında The Sandbox, sosyal medya fenomeni Logan Paul’den World of Women NFT #6025’i satın almak için o sırada 707.000 doların üzerinde bir değeri olan 200 ETH harcadı. Geçen hafta bir Christie’s müzayedesinde World of Women NFT’lerinden birisi yaklaşık 754.000 dolara satılmış olsa da, bu o zamanlar koleksiyon için rekor bir satıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu