«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. BitMEX CEO’su, 2022’de En Az 5 Ülkenin Bitcoin’i Kabul Edeceğini Düşünüyor

BitMEX CEO’su, 2022’de En Az 5 Ülkenin Bitcoin’i Kabul Edeceğini Düşünüyor

mt-gox-alacakliklari-icin-geri-odeme-plani-oylamasi-sona-erdi

Önde gelen kripto varlık alım satım platformu BitMEX’in CEO’su Alexander Höptner kripto varlıklar hakkında konuştu. Ona göre, diğer ülkeler de yakında El Salvador’un Bitcoin kararını izleyebilir. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

BitMEX CEO’su bir blog yazısında El Salvador Devlet Başkanı Bukele’nin Bitcoin’i yasal bir para olarak kabul eden hareketinden övgüyle bahsetti ve gelecek yıl bitmeden en az beş ülkenin daha Bitcoin’i bir para birimi olarak kabul edeceğini öne sürdü. Höptner ayrıca Bukele için “alay edilmeyi değil övgüyü hak ediyor” ifadelerini kullandı:

“Benim tahminim, önümüzdeki yılın sonuna kadar Bitcoin’i resmi bir para birimi olarak kabul eden en az beş ülkeye sahip olacağız. Hepsi gelişmekte olan ülkeler olacak. […] Gelişmekte olan ülkelerin 2022’de kriptoya atlayacağını düşünüyorum.”

CEO, bu ülkelerin hangileri olabileceği konusunda spekülasyon yapmadı. 

Höptner ayrıca gelişmekte olan ülkelerin neden böyle bir karar alabileceği hakkında birkaç neden de sıraladı. Ona göre 7/24 ve düşük maliyetli havaleler, enflasyonla mücadele, siyasilerin kendilerini ilerici olarak konumlandırma çabası gibi bazı nedenler ülkelerin Bitcoin’i benimselemesinin önünü açabilir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *