BitcoinPopüler

BitcoinMadenciliği Kârlılık Krizi Mi Yaşıyor?

Bitcoin madenciliği her zamankinden daha az karlı: Bazı kişiler makinelerini çevrimdışına alıp geri dönüştürüyor.

Bitcoin değerindeki keskin düşüş sadece yatırımcıları değil madencileri de etkiliyor. Bu, özellikle düşük elektrik maliyetinin bu faaliyetin karlı bir şekilde gerçekleştirilmesine izin verdiği Çin’de geçerlidir.

Bu gerçek, bu ve diğer kripto para birimlerinin değerindeki son düşüşlerle, yüzlerce özel makinenin enerji maliyetlerini azaltmak ve karlılığa ulaşmak için büyük bitcoin madencilik merkezlerinden çevrimdışına alınmasıyla ilgili videoların ortaya çıkmasıyla değişti. Elde edilmesi her zamankinden daha zor olan bir maliyet ve fayda dengesi sağlanmaya çalışılıyor.Madencilik şu anda büyük şirketler için bile karlı değildir.

PrimitiveVentures’ın kurucu ortağı DoveyWan, bazı bitcoin madencilik merkezlerinin daha fazla kayıpları önlemek için bazı özel bitcoin madencilik makinelerini nasıl devre dışı bıraktığını açıklıyor. Kendi sözleriyle, “birçok madenci cari fiyatlarla zarar ediyor ve artık elektrik maliyetini ve işletme giderlerini azaltmak için onları çevrimdışına alıp raflardan kaldırmak daha ucuz.” Diyor.

Durum özellikle kendi makineleri ve tesisleri olmayan ve onları “korumak” için başkalarına bağımlı olan madencileri etkiliyor.

Antminer S9 gibi makineler ikinci el piyasasında geri dönüşüm için satılıyor ve günümüzün işçilik ve madencilik zorluk oranlarında pek para kanılamıyor.

Elektriğin maliyeti de yardımcı olmuyor: Çin’de kurak mevsim, bu da hidroelektrik santrallerinin artık çok düşük fiyata elektrik üretmediği anlamına geliyor. Önemli madencilik merkezlerinin bazı sahipleri, son üç ayda zarar gördüklerini söylüyorlar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu