Koin Günlük

Bitcoin Çakılıyor! Ancak, MicroSrategy Satmamakta Kararlı!

MicroSrategy

Bitcoin (BTC) haftalık kapanışını 36.244 dolar seviyesinde yaptı. Haftanın ilk gününde de düşüş trendine devam ederek 2021 yılının temmuz ayından bu yana ilk kez 33.000 doların altında işlem görmeye başladı.

BTC tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan %51 üzerinde kayıp yaşasa da elinde en fazla Bitcoin bulunduran şirket olan MicroStrategy, kripto pralarını satmamakta kararlı olduğunu açıkladı.

MicroStrategy Bitcoin Satmamakta Kararlı

MicroSrategy kurucu ortağı ve CEO’su Michael SaylarBloomberg ile yaptığı bir röportajında Bitcoin’leri sonsuza kadar tutacaklarını söyledi. Saylor ayrıca, BTC’nin yaklaşık üç aydır süren düşüş trendine rağmen şirketin Bitcoin satın alma stratejisinde bir değişiklik olmadığını dile getirdi.

”BİTCOİN’E YATIRIM YAPACAKSANIZ KISA SÜRE YATIRIM EN AZ 4 AYLIK BİR SÜREYİ KAPSAR. ORTA VADE YATIRIM İSE ORTALAMA 10 YILDIR. DOĞRU YATIRIM KARARI İSE SONSUZA KADAR.”

“MİCROSTRATEGY OLARAK BİZ, DOĞRU ZAMAN YATIRIM PLANINA SADIK KALIYORUZ VE BU SEBEPLE HİÇ BİR SORUN YOK.”

Saylor, ayıların kalıcı bir piyasa oluşturma çabaları ne kadar uzarsa uzasın, MicroStrategy’nin BTC alımlarını sürdüreceğine dikkat çekti. Şirketin elinde bulundurduğu 5 milyar dolar değerindeki Bitcoin’e vurgu yapan Saylor, biz satıcı değil her zaman satın alan taraf olacağız vurgusunu yapıyor.

”BİZ, BİTCOİN SATICISI DEĞİLİZ. STRATEJİMİZ KADEMELİ OLARAK VARLIK ADEDİMİZİ ARTIRMAK”

MicroStrategy 2020 yılının ağustos ayında şirket portföyünün bir parçası ile Bitcoin yatırımı yapan ilk halka açık şirket olarak kayıtlara geçti. Şirket, o günden bu yana 124.391 adet BTC biriktirmeyi başardı.

Exit mobile version