PopülerBitcoin

Bitcoin (BTC)’de FED Sonrası Kritik Seviyeler I 18.03.2022

Önemli bir FED toplantısını geride bıraktığımız haftada Bitcoin (BTC) son zamanlardaki volatil yapısını devam ettirerek yön tayini konusunda hala bir belirsizlik yaşıyor.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

FED’in 0.25 oranında gerçekleştirdiği faiz artırımı sonrası Bitcoin (BTC) ve kripto paralar piyasasında belirsizliklerin ortadan kalkacağı ve yön tayini konusunda bir karar verileceği yönündeki yorumlamalar ve beklentiler hala devam ediyor. 37.000-39.750 dolar bölgesindeki majör destek üzerinde akümülasyon çalışmaları yapan Bitcoin (BTC) bu süreç içerisinde 41.700 dolar seviyelerini test etmiş olsa da hızlı yükselişini devam ettiremedi.

Yükselişlerin devam etmesi halinde 45.600-46.500 dolar bölgesindeki majör direnç bölgesine kadar yeni bir trend oluşturması mümkün görünüyor. Bu bölgenin aynı zamanda kama formasyonunun da direnç seviyesine denk geliyor olması da önemini arttırıyor. Kama yapısının yukarı yönlü kırılımı halinde 50.600-53.000 bölgesi ziyaret edilerek uzun zamandır beklenen ciddi yükselişler için yeni bir dönem başlayabilir.

Geri çekilmelerin devam etmesi ve kama yapısının aşağı yönlü olarak kırılması halinde ise 35.000 dolar seviyelerindeki ara destek tekrardan ziyaret edilebilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu