«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Bitcoin (BTC) Madencileri, Çin’de Şalter İndirmeye Başladı

Bitcoin (BTC) Madencileri, Çin’de Şalter İndirmeye Başladı

su-zhu

Sosyal medyada paylaşılan görüntülere göre Çin’deki Bitcoin (BTC) madencileri, şalter kapatmaya başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Daha önce de haberini verdiğimiz üzere Çin hükümeti enerji politikaları kapsamında madencilik faaliyetlerinin enerjiye ulaşımının engelleneceğini duyurmuştu. Enerji olmadığı için de birçok madencilik tesisi kapanmak zorunda kalıyor.

Son olarak önceki gün Sichuan’da 26 madencilik tesisinin enerjilerin kesilmesi kararı alınmıştı. Devlet tarafından verilen emre göre 26 madencilik tesisin enerjisi kesilmeye başlandı.

Şimdiden birçok havuz bu karardan etkilenmiş durumda. Hali hazırda sosyal medyada dolaşan gönderilerde ise madencilerin şalterleri kapatmaya başladığı görülüyor.

[wpcc-script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″ type=”6ae614d0ede69e628afdaadd-text/javascript”]

“Uzun Vadede Faydalı Olacak”

Çin’in bu baskıları hakkında açıklama yapan Bitcoin savunucusu MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, bu durumun aslında faydalı olacağını söyledi. Saylor, şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda Bitcoin’in hareketlerindeki baskın güç, Mayıs ayında başlayan Çin’deki madencilik ve ticaret üzerindeki baskıdır. Bu, Çin sermayesinin ve madenciliğinin Bitcoin ağından zorla ve alelacele çıkışını sağladı. Çin için bir trajedi ve uzun vadede dünyanın geri kalanı için bir fayda.”

Hali hazırda birçok yorumcu da bu durumun madencilik tekelleşmesini durduracağını ve merkeziyetsizliğin arttıracağını söylüyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *