«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin bir hafta süren rallinin ardından düşüşe geçti: Korku devam ediyor

Bitcoin bir hafta süren rallinin ardından düşüşe geçti: Korku devam ediyor

btc

Bitcoin’i 39.000 dolara yaklaştıran yedi günlük ralli sona erdi. Hafta sonu biterken piyasa yine düştü ve BTC fiyatının 37.000 dolara geri dönmesine neden oldu.

Piyasa, fiyat toparlanması sırasında ilk rahatlama belirtilerini hissetse de kısa vadeli yükselişin neredeyse hiç hacim veya yeterli açık pozisyon olmadan gerçekleşmesi dikkat çekiciydi. Türev piyasa verilerine göre, açık pozisyonlar nispeten düşük kaldığı için yatırımcılar yeni pozisyonlar açmak için acele etmiyor.

Güçlü bir hacim artışının ardından gelen tek mum, Bitcoin’in birkaç saat içinde hızla 32.000 dolardan 36.220 dolara yükseldiği 24 Ocak’ta ortaya çıktı. Grafik verilerine göre, varlık şu anda yaklaşık 38.220 dolardaki trend direnç çizgisine ulaştı.

Hacim göstergesinin de ortaya koyduğu üzere, traderlar ABD pazarının açılışı öncesi piyasadan kaçınıyor ve bunu hem spot hem de türev kripto piyasalarındaki hacim artışı izliyor.

Panik sürüyor

Ana duygu göstergesi olan Korku ve Açgözlülük endeksi bir kez daha “Aşırı Korku”ya ulaştığından kripto para piyasası derin panik içinde hareket ediyor.

Wonderland DAO’nun kurucu ortağı Sifu’nun geçmişteki bir kripto skandalıyla bağlantılı olduğunun ortaya çıkmasının ardından altcoinler de baskıyı hissediyor.

Bu yazı yazılırken Bitcoin, günün en düşük noktası olan 36.702 dolardan hafif bir toparlanma gerçekleştirerek 37.110 dolardan işlem görüyor.

admin Hakkında