«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. BitClout Yaratıcısı Kimliğini Açıkladı, Yeni Merkeziyetsiz Sosyal Ağ Projesi İçin 200 Milyon Dolar Topladı

BitClout Yaratıcısı Kimliğini Açıkladı, Yeni Merkeziyetsiz Sosyal Ağ Projesi İçin 200 Milyon Dolar Topladı

gensler-1-1

Merkeziyetsiz sosyal ağ BitClout’ın Diamondhands takma adlı anonim yaratıcısı, bugün DeSo adlı yeni projesinin lansmanında kimliğini açıkladı. Merkeziyetsiz sosyal ağ projesi olan DeSo ile Nader Al-Naji, a16z ve Coinbase Ventures gibi yüksek profilli girişimlerden 200 milyon dolar topladı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2018’de düzenleyici kısıtlamalar nedeniyle kapanan bir stablecoin projesi olan Basis’in de kurucusu olan Al-Naji, gözde yatırımcılardan 200 milyon dolarlık bir yatırım ile desteklendi. Bunlar arasında ise Andreessen Horowitz (a16z), Sequoia, Social Capital, TQ Ventures, Coinbase Ventures, Winklevoss Capital, Polychain Capital, Pantera Capital ve Arrington Capital gibi yatırımcılar yer alıyor.

The Block’a verdiği demeçte Al-Naji, geleneksel merkezi sosyal medya platformlarını rahatsız eden sorunları çözmeyi derinden önemsediklerini söyledi. Al Naji, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarının kamusal söylemi kontrol ettiğini ve kendi yaratmadıkları içerikten kar elde ettiğini söylüyor. DeSo projesinin amacı ise sosyal medyayı herkes için erişilebilir ve para kazanılabilir hale getirmek.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *