«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Birinci Sınıf NFT Fiyatları Hala Ulaşılmaz Durumda, MEXC NFT Endeksi Giriş Engellerini Nasıl Azaltıyor?

Birinci Sınıf NFT Fiyatları Hala Ulaşılmaz Durumda, MEXC NFT Endeksi Giriş Engellerini Nasıl Azaltıyor?

FZaisl4XEAYayhL-1024x576

Bu yılın Nisan ayının başına kıyasla, ETH 3.579 USDT’den minimum 881 USDT’ye düştü (şu anda dipten yaklaşık 1.600 USDT’ye yükseldi). USDT cinsinden hesaplanırsa, çoğu birinci sınıf NFT’nin fiyatı en az 3 kat düşecektir. Ancak Moonbirds, Clone X, Meebits, Doodles vb. gibi birinci sınıf NFT’lerin fiyatları, normal kullanıcıların katılımını engellemektedir. Örneğin, Doodles ve Moonbirds’ün taban fiyatları sırasıyla 11 ETH ve 23 ETH’dir, ancak USDT’ye dönüştürüldükten sonra kazançları sırasıyla 17.248 USDT ve 36.063 USDT olacaktır.

Küresel tek durak kripto para birimi alım-satım platformu olan MEXC, katılımcıların birinci sınıf NFT’leri satın alma eşiğini düşürmek için NFT Endeksi’ni başlattı. Bu, bir kripto para borsası tarafından başlatılan dünyanın ilk NFT Endeksi’dir.

NFT Endeksi Nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, MEXC belirli bir birinci sınıf NFT (potansiyel olanlar) koleksiyonundan belirli bir miktar satın almayı değer desteği olarak kullanır ve satın alınan NFT’yi endeksleme için belirli bir miktara böler. Kullanıcıların aynı anda ilgili NFT haklarından yararlanabilmeleri için NFT Endeksinden belirli bir pay almak için spot benzeri işlem yapmaları yeterlidir. Örneğin, MEXC, Moonbirds ikinci nesil NFT’yi yayınlamadan önce NFT satın alır. Dolayısıyla, MEXC ikinci nesil NFT airdrop’unu aldıktan sonra, ikinci nesil NFT Moonbirds Oddities’i satış için uygun bir fiyattan satacaktır. NFT Endeksi pozisyonlarının payı buna göre NMOON sahiplerine dağıtılacaktır.

Aynı şekilde, bir NFT resmi olarak bir Token çıkardığında ve bunu NFT sahiplerine ücretsiz olarak airdrop yaptığında, MEXC elde edilen airdropu NFT Endeksi pozisyon payına göre sahibine iade edecektir. Aynı zamanda, NFT Endeksi herhangi bir zamanda alınıp satılabilmekle beraber, aynı zamanda hisse tam bir NFT’ye ulaştığında NFT’sini alma seçeneği de seçilebilir.

Örnek olarak MEXC tarafından başlatılan N MOON’u ele alalım. NFT Endeksi, MEXC tarafından satın alınan #5816, #347, #8298 Moonbird tarafından desteklenmektedir. Satın alma hacminin 1.000.000 birime ulaştığı serbest alım ve satım amacıyla 10.000.000 Endekse bölünmüştür. Alıcılar her hafta eksiksiz bir NFT kullanmak için MEXC ile iletişime geçebilirler.

MEXC bugüne kadar Moonbirds, Clone X, Azuki, Meebits, Doodles, Invisible Friends, vb. tarafından desteklenen NMOON, NCLONEX, NAKI, NMEEBITS, NDDS, NIFRIEND, vb. dahil 9 NFT Endeksi listelemiştir. Sadece dünyada NFT Endekslerini başlatan ilk borsa olmakla kalmayıp, aynı zamanda en çok listelenen birinci sınıf NFT Endekslerine sahip borsadır.

Neden birinci sınıf NFT’leri seçmelisiniz? Bunun nedeni, mevcut NFT’nin kripto para birimi endüstrisindeki lider parça olmasına ve mevcut toplam piyasa değerinin 24,53 milyar ABD dolarına ulaşmasına rağmen, abartılı bir şekilde konuşursak, NFT projelerinin %99’unun piyasa tarafından elenmiş olması veya elenecek olmasıdır. Piyasada zorlu bir dönemden geçtikten sonra kalan %1 için sıfırlama risk değeri düşüktür, bu nedenle ETH 2.0’ın zincir üzeri ekolojisinin patlamasıyla NFT, Web3.0’a girmek için büyük bir hayal gücünü korur ve güçlü bir pazar geliştirme alanına sahiptir.

Buna ek olarak, MEXC yalnızca birinci sınıf NFT’leri taramakla ve NFT Endeksini başlatmakla kalmamış, aynı zamanda 2020’nin başlarında NFT yolunu da belirlemiştir. O dönemde NFT henüz gelişme aşamasındaydı, ancak MEXC yüksek kaliteli NFT projelerini çoktan ele geçirmiş ve piyasaya sürmüştü. GALA, AXS, SAND, MANA, CHZ, APE gibi projeler farklı zaman dilimlerinde MEXC’de ilk kez listelendi. Bunlar arasında MANA Şubat 2020’de listelendi ve listelenme sonrası en yüksek kazancı %51.900’e ulaşırken, AXS, SAND ve APE gibi diğer projeler sırasıyla %109.968, %42.300 ve %4.900’lük en yüksek kazancı elde etti.

Henüz tamamlanmamış istatistiklere göre, SocialFi, GameFi, Metaverse, NFTfi ve diğer alanların uygulamalarında NFT parçalarının ve NFT’nin yükselişiyle, şu anda MEXC, Genel Blok Zinciri, DeFi, NFT, DAO vb. gibi ondan fazla alt parça için derinlemesine 4 yıllık bir planlama gerçekleştirmiştir. MEXC tarafından başlatılan 2.000’den fazla proje arasında, genel blok zinciri ve DeFi parkuruna ek olarak, NFT parkuru projeleri sürekli artan oranıyla üç ayaklı bir yön oluşturmaktadır.

MEXC Hakkında

2018 Nisan ayında kurulan MEXC Global, kullanıcılara spot, marjin, kaldıraçlı ETF’ler, türev işlevler ve staking hizmetleri dahil olmak üzere tek noktadan hizmetler sunan 7 milyondan fazla kullanıcıya sahip bir dijital varlık alım satım platformudur. Ekibin çekirdek üyeleri, uluslararası şirketlerden ve finans şirketlerinden geliyor ve blok zinciri, finans sektörlerinde oldukça fazla deneyime sahip.

Eğer hala bir MEXC üyeliğiniz yoksa, avantajlı etkinliklerden faydalanmak ve birçok altcoine yatırım yapmak için şu bağlantıdan üyelik oluşturabilirsiniz:
https://www.mexc.com/tr-TR/register?inviteCode=15FJM

Bizi sosyal medyada takip edin

Telegram: https://t.me/MEXCTurkey

cem boz Hakkında