«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Binance, Singapurlu Menkul Kıymet Borsası HGX’te %18 Hisse Alıyor

Binance, Singapurlu Menkul Kıymet Borsası HGX’te %18 Hisse Alıyor

goldman-sachsin-ceosu-solomon-bitcoin-hakkinda-konustu

Dünyanın en büyük kripto varlık alım satım platformu Binance, özel menkul kıymetler borsası HG Exchange’in %20 hissesini satın alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Binance’in Singapur kolu olan Binance Asia Service (Binance.sg), 8 Aralık’ta HG Exchange’e yatırım yaptı. BAS tarafından gerçekleştirilen resmi basın açıklamasına göre Binance, ülkenin düzenleyici kurumuna kayıtlı olan borsanın %18 hissesini satın alıyor. Binance Singapur CEO’su Richard Teng, platformun bölgedeki blokzinciri ekosistemini geliştirmek için HGX ile işbirliği içinde çalışmayı planladığını söyledi:

“Kripto ve geleneksel finansal teklifler birleşmeye devam ediyor. Bu yatırım sayesinde, blokzinciri teknolojisi tarafından desteklenen ürün ve hizmet sunumlarını geliştirmek için HGX ile birlikte çalışmayı amaçlıyoruz… Singapur’da, blokzinciri ekosisteminin büyümesini ve ihtiyaç duyulan yerel yeteneklerin gelişimini desteklemek için kilit devlet kurumlarıyla yakın çalışmaya devam ediyoruz.”

Haber Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından da paylaşıldı. CEO herhangi bir açıklama yapmadan, resmi Twitter hesabı üzerinden BusinessTimes tarafından yayımlanan haberin linkini paylaştı.

[wpcc-script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″ type=”0a2cdc34e67f22d77c3b5ebb-text/javascript”]

Ancak şirket, bu hamlesine rağmen ülkedeki konumunu sağlamlaştırmış değil. Daha önce Binance’in Singapur’daki lisans başvurusunu çekmeyi planladığına dair haberler ortaya çıkmıştı. 

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *