«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Binance, BSC Ekosistemini Büyütmek İçin 1 Milyar Dolarlık Fon Başlattı

Binance, BSC Ekosistemini Büyütmek İçin 1 Milyar Dolarlık Fon Başlattı

afrika

Binance, Binance Smart Chain (BSC) ekosistemini büyütmek için 1 milyar dolarlık bir fon başlattığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Lider kripto varlık alım satım platformu Binance BSC ekosistemini büyütmek için oldukça büyük bir fon duyurdu. Fon yetenek geliştirme, likidite teşvik programı, geliştirici programı ve yatırım ve inkübe programı olarak dörde ayrılıyor. 100 milyon dolarlık yetenek geliştirme programı geliştirici topluluklarına rehberlik etmeyi, kurumlara akademik burslar sağlamayı ve kripto ve blok zinciri ile ilgili araştırma ve geliştirme faaliyetlerini desteklemeyi amaçlarken, bir diğer kategori olan 100 milyon dolarlık likidite teşvik programı, BSC üzerine kurulu merkeziyetsiz finans (DeFi) protokollerini destekleyen likidite sağlayıcılarını ödüllendirmeyi planlıyor. 

Geliştirici programına ise nispeten büyük bir fon ayrılmış durumda. 300 milyon dolar değerinde olan geliştirme programı hackathonlar, hata ödülü ve geliştirme programları yürütmeyi ve BSC üzerine inşa edilen 100 merkeziyetsiz uygulamayı inkübe etmeyi amaçlıyor.

Fonun en büyük kısmı ise 500 milyon dolar ile yatırım ve inkübe programına ayrılmış durumda. Bu kategori, merkeziyetsiz bilgi işlem, oyun, metaverse, sanal gerçeklik, yapay zeka ve blokzinciri tabanlı finansal hizmetler de dahil olmak üzere farklı alanlardaki girişimlere yatırım yapmayı hedefliyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *