«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Axie Infinity, B Serisinde 150 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Axie Infinity, B Serisinde 150 Milyon Dolar Yatırım Aldı

abdli-bankacilik-devi-us-bank-bitcoin-saklama-hizmeti-vermeye-basladi

The Information tarafından Pazartesi günü yayınlanan rapora göre, blok zinciri tabanlı oyna-kazan oyunu Axie Infinity, B serisi turunda 3 milyar dolarlık bir değerlemeyle yaklaşık 150 milyon dolar yatırım aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

The Information, “anlaşma hakkında doğrudan bilgisi olan” iki isimsiz kaynağa atıfta bulunarak, girişim sermayesi devi Andreessen Horowitz’in tura liderlik ettiğini yazdı.

Axie Infinity, Eylül ayında 220,32 milyon dolar değerinde 64.933,71 Ethereum (ETH) kazandı. Eylül ayındaki bu verilerle rakam yıldan yıla yaklaşık 3.000 kat bir büyüme kaydetti.

Sky Mavis tarafından 2018 yılında piyasaya sürülen Axie Infinity, Brezilya, Filipinler, Venezuela ve Vietnam gibi ülkelerde önemli bir gelir kaynağı haline geldi. Oyun, Filipinler’de o kadar popüler hale geldi ki hükümet, Axie oyuncularına vergilendirme sistemi getirmek istediğini dile getirdi.

Axie Infinity’nin AXS tokeni, geçtiğimiz günlerde 60 milyon doların üzerinde tokeni dağıtacağını ve ayrıca staking yeteneklerini başlatacağını açıkladıktan sonra Pazartesi günü rekor seviyeye ulaştı.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *