PopülerBlockchain

Arap Dünyasından Ripple (XRP)’a Müjde! İşte Ayrıntılar

Arap dünyasından Ripple (XRP) ile ilgli önemli bir duyuru geldi.Arap Para Fonu’ndan bir danışma grubu, RippleNet’i SWIFT’e doğrudan bir alternatif olarak listeledi. Arap Bölgesel Fintech Çalışma Grubu, yakın zamanda gelişen kripto varlık piyasasının nüanslarını anlamak isteyen Arap merkez bankaları için bir “Pratik Kılavuz” da yayınladı.

Ripple benzersiz bir kripto para birimi

Çalışma grubu, Arap merkez bankalarına SWIFT GPI ve önemli ölçüde RippleNet gibi sistemleri kullanarak “mesajlaşma protokollerini” geliştirmelerini tavsiye etti. Bu, bilinen bir Ripple ortağı olan The Clearing House’un SWIFT’e alternatif bir ödeme sistemi üretmek için Wells Fargo ile işbirliği yaptığının ortaya çıkmasından sadece iki gün sonra geldi.

‘’Spekülatif” değer depoları olarak etiketlenen çoğu kripto varlığın aksine, “öncelikle ödemeler için tasarlanmış” ilklerden biri olduğu için Ripple XRP’yi benzersiz bir kripto para birimi olarak adlandırıldı.. Ripple’ın “CBDC’nin Geleceği” raporuna doğrudan bir bağlantı da dahil olmak üzere, danışma belgesi açıkça Ripple’ın gelecekteki blockchain tabanlı, küresel finansal altyapıda oynayacak ciddi bir rolü olduğunu görüyor.

Gelecek umut verici

Danışma grubu, Ripple (XRP)’deki son küresel gelişmeleri gözden geçirirken, özellikle ECB’nin “dijital Euro” projesine değindi ve “deneylerin bulgularının incelenen konuların hiçbirinin önemli teknik kısıtlamalara sahip olmadığını ve tasarım gereksinimlerinin karşılanabileceğini gösterdiği” sonucuna vardı. Ripple kısa süre önce Digital Euro Association üyesi oldu. Bu, şüpheli SEC davasındaki son olumlu gelişmelerle birlikte, nihayetinde Ripple’ın geleceğinin umut verdiğinin daha fazla kanıtıdır.

Ripple CEO’su ve kurucusu Brad Garlinghouse, Bloomberg ile yaptığı yakın tarihli bir röportajda, Başkan Joe Biden yönetiminin onayladığı kripto para kararnamesinin önemli bir gelişme olduğunu söyledi. Yöneticiye göre, XRP sadece ABD’de sorun yaşıyor. ABD’deki federal kurumlarının birbirleriyle işbirliği yapmasını öneren kripto para yürütme emri, farklı düzenleyici kurumların kripto paralar hakkında farklı görüşlere sahip olduğu bir ülkede sorunları çözebilir. Tüm ilgili kurumların işbirliği yapması ve kripto para endüstrisi için genel bir kural oluşturması, yatırımcıları kripto para kullanılmasından kaynaklanabilecek olası risklerden korurken, gelişmekte olan endüstrinin büyümesini de sağlayacak. Garlinghouse, “kararnamenin sadece Ripple için değil, aynı zamanda tüm kripto para endüstrisi için bir zafer olduğunu düşünüyorum çünkü SEC sürekli olarak önceki eylemlerinde görüldüğü gibi kripto endüstrisi üzerindeki kontrolünü genişletmeye çalıştı” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu