«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Andreessen Horowitz Anketine Göre ABD’de Kripto Para Yatırımcılarının Çoğunluğu Demokratları Destekliyor

Andreessen Horowitz Anketine Göre ABD’de Kripto Para Yatırımcılarının Çoğunluğu Demokratları Destekliyor

hoskinson

Risk sermayesi devi Andreessen Horowitz’in yeni bir anketine göre, kayıtlı seçmenler arasındaki ABD’li kripto yatırımcılarının çoğunluğu bir siyasi partiyi diğerine tercih ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

A16z olarak da bilinen Silikon Vadisi merkezli firma, 1 Aralık – 3 Aralık tarihleri ​​arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde 2191 kayıtlı seçmenle çevrimiçi anket yapan veri istihbarat şirketi Morning Consult’u anket için görevlendirdi. Ankete katılanların beşte biri kripto para birimine sahip olduğunu söyledi. Bu kripto para sahipleri grubunun %61’i 2020 seçimlerinde Demokrat aday olan Başkan Joe Biden’a oy verdiğini söylerken, sadece %32’si Cumhuriyetçi aday eski Başkan Donald Trump’a oy verdiğini söyledi.

Ek olarak, kripto para sahipleri Demokrat Parti’de önemli ve büyüyen bir seçim bölgesi oluşturuyor. Kendi kendini tanımlayan Demokratların yüzde yirmi altısı kriptoya sahip olduklarını bildiriyor.

Ankete katılanların yaklaşık %80’i, “Web3’ün genişlemesini destekleyen” bir adayı destekleme olasılıklarının daha yüksek olacağını söyledi ve ankete katılanların %64’ü “dijital varlıklar finansın geleceğidir” ifadesine katıldıklarını söyledi.

Bir Cevap Yaz

Sercan Bilik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *