«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Airbnb Yakında Kripto Para Birimleriyle Ödeme İmkanı Sunabilir

Airbnb Yakında Kripto Para Birimleriyle Ödeme İmkanı Sunabilir

opensea-300-milyon-dolar-yatirimla-13-milyar-dolar-degerlemeye-ulasti

Popüler çevrimiçi kiralama devi, yakın zamanda kripto paralarla ödeme seçeceği sunabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Konaklama uygulaması Airbnb, kripto para ödemelerini ekleme yolunda olabilir. Şirketin CEO’su Brian Chesky kısa süre önce Twitter’da kripto para birimleri yardımıyla konaklama rezervasyonu yaptırmanın bu yıl için bir numaralı talep olduğunu açıkladı.

[wpcc-script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″ type=”1328f62d0d071f675acac991-text/javascript”]

3 Ocak’ta Chesky, Twitter takipçilerinden Airbnb için öneri istedi. Binlerce tweet’i gözden geçiren CEO, kripto paralara dair isteklerin açıkça önde olduğu sonucuna vardı. Bunu, net fiyatlandırma göstergeleri, konuklar için bir sadakat programı, güncellenmiş temizlik ücretleri ve iyileştirilmiş müşteri hizmetleri takip ediyor.

Chesky, çeşitli token fikirleri gördüğünü de söyledi. Bu, muhtemelen Airbnb’nin gelecekteki kripto para birimi ödeme dizisinin bir veya iki token ile sınırlı olmayacağı anlamına geliyor.

[wpcc-script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″ type=”1328f62d0d071f675acac991-text/javascript”]

Airbnb şu anda Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay ve PayPal’ı kabul etmekte. Eylül ayında Chesky, Fox Business’a verdiği röportajda da Airbnb’ye kripto para ödemeleriyle ilgili çok sayıda talep geldiğini açıklamıştı:

“Çok talep alıyoruz, yıllardır bu talebi alıyoruz.”

Dünyanın bir numaralı kiralama şirketi, 2016 yılında Bitcoin bahşiş hizmeti ChangeTip’i satın almıştı. Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un da eski bir Airbnb çalışanı olduğunu belirtmekte fayda var.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *