«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. ABD’li Senatör, Kripto Para ve Fidye Yazılımları Hakkındaki Tartışmanın Yeni Başladığını Söyledi

ABD’li Senatör, Kripto Para ve Fidye Yazılımları Hakkındaki Tartışmanın Yeni Başladığını Söyledi

boe-stablecoin

ABD senatörleri kripto para düzenlemelerini güçlendirmek istiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İki ABD Senatörü, Roy Blunt ve Mark Warner, düzenlemelerin güçlendirilmesi çağrısında bulunan “Meet the Press”in son bölümünde kripto para biriminin fidye yazılımdaki rolünü tartıştı. Warner, kripto para ve fidye yazılımı hakkındaki tartışmanın “daha ​​yeni başladığını” söyledi:

“Geçen yıl iki parti olarak mevzuat konusunda daha iyi anlaştık ancak kripto para ve fidye yazılımı hakkındaki bu tartışma daha yeni başlıyor.”

Warner, kripto paralardan çıkan “bazı iyi şeyleri” kabul ederken, fidye yazılımının “karanlık nokta” olduğunu da kaydetti:

“Gerçek şu ki, bu sistemlerden bazılarını aşmanın yolları var, ama eğer bir şirket fidye ödemesi yapıyorsa, eğer bu ödemede biraz şeffaflık yoksa, kötü adamlar basitçe başka bir yol bulurlar.”

Bu haftanın başlarında, dünyanın en büyük et tedarikçisi olan JBS, önemli bir fidye yazılımı saldırısı yaşadı. Şirket, kripto para olarak 5 milyon dolarlık fidye ödemek zorunda kaldı. Biden yönetimi şu anda son fidye yazılımı saldırılarında kriptonun rolünü araştırmaya odaklanmış durumda.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *