«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. ABD Ulaştırma Bakanlığı, Blockchain Teknolojisini Kullanmayı Planlıyor

ABD Ulaştırma Bakanlığı, Blockchain Teknolojisini Kullanmayı Planlıyor

abd-taksi-1536x864

ABD Ulaştırma Bakanlığı, küçük işletmelere inovasyon araştırma projesi (SBIR) kapsamında kripto para kullanımını araştırmayı önerdi.

Ulaştırma Bakanlığı 6 Ocak tarihinde yayınladığı araştırma fonu konusu olarak, Covid-19 pandemisinin Omicron varyantı etkilerinden kaynaklı; tüketiciler, işçiler ve sürücüler için park yeri sıkıntılarının daha da artacağını ön gördüğü için bununla alakalı çözüm istedi.

ABD Ulaştırma Bakanlığının yaptığı açıklamada:

Blockchain teknolojisini kullanan yeni bir sistem oluşturmayı planlıyoruz. Bu yeni strateji, araç kullanan insanlara alternatifleri teşvik etmek için güzel bir yaklaşım olacaktır.

dedi.

Takip edilebilir ve güvenilir olan blockchain teknolojisinin, ödeme işlemlerini kolaylaştırabileceği de açıklamalarda yer aldı.

Ayrıca blockchain teknolojisinin kullanımı turistler hakkında doğru zamanlı, şeffaf bilgi sağlayacağı düşünülüyor. Ayrıca, token’ların merkeziyetsiz olması verilerin güvenliğini garanti edeceği söyleniyor.

ABD Ulaştırma Bakanlığı’nın, bu sistem için bir mobil uygulama gerektiğini ve pilot aşamasına bir an önce geçilmesini istediğini gerekli yerlere bildirdiği belirtildi.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *