«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. ABD Senatörü Cynthia Lummis, Bitcoin (BTC) Hakkında Konuştu

ABD Senatörü Cynthia Lummis, Bitcoin (BTC) Hakkında Konuştu

ada-1

ABD Senatörü Cynthia Lummis bir röportajda tamamen Bitcoin’de (BTC) olduğunu söyledi. Röportaj, Miami’de yılın başlarında Bitcoin Konferansı sırasında gerçekleşti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Senatör Lummis, Wyoming senatörü olarak seçilen ilk kadın. Lummis, genel olarak Bitcoin taraftarı ve lider kripto para biriminin enflasyonla mücadele için harika bir yol olduğuna inanıyor. ABD dolarının enflasyon oranı şu anda yılda yaklaşık %2 seviyesinde bulunuyor. Diğerleriyle birlikte, oranın yıllar geçtikçe artması muhtemel. Bu, insanları, onları enflasyona maruz bırakmayan para depolamak için alternatif yollar aramaya yöneltti. Tasarım gereği, Bitcoin enflasyona tabi değildir. Bu, Bitcoin’i tasarruf söz konusu olduğunda harika bir değer deposu yapar.

Öte yandan Senatör Lummis, yatırım anlamında da tamamen Bitcoin’de olduğunu sözlerine ekledi.

Senatör Lummis ayrıca Bitcoin’in büyük bir değer deposu olduğuna inanıyor. Wyoming senatörü, Bitcoin’in meşru bir alternatif değer deposu olduğunu söyledi. Ayrıca, fiat para birimlerinin devalüasyonu üzerinde bir kontrol görevi göreceğini de sözlerine ekledi. Lummis göreve başladığından bu yana her zaman Bitcoin dostu oldu.

Biden Yönetimi ile Görüşme Gerçekleştiriyor

Senatör Lummis, Biden yönetimi ile Bitcoin konusunda görüşmelerde bulunduğunu da gündeme getirdi. Görüşmelerin cesaret verici ve verimli olduğunu söyledi. Görüşmeler, dijital para birimlerinin düzenlenmesinden sorumlu kurumlarda atanan kişilerle yapıldı.

“Ayrıca, Biden yönetiminin Bitcoin gibi dijital varlıkları düzenleyen kilit kurumlardaki atadığı kişilerle bir dizi üretken ve cesaret verici görüşme yaptım. Bu alan yeni ve keşfedilmemiş ve ekibim dijital varlıkları Amerikan finansal sistemine dahil etmek için çalışırken onlarla birlikte çalışıyor.”

Düzenleme ile ilgili olarak, Senatör Lummis, “Öncelikle Federal Rezerv, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve diğerleriyle çalışmaya odaklandım, yeni tür bankalar ve dijital varlıklarla ilgili herhangi bir düzenlemenin, onu boğmak yerine yeniliği teşvik etmesini sağlamak için çalışıyorum” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *