«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. ABD Kripto Para Düzenlemesine İlişkin Hamlelerini Hızlandırıyor

ABD Kripto Para Düzenlemesine İlişkin Hamlelerini Hızlandırıyor

a16z.-kripto-para-fonujpg

Tüketici Güvenliği Teknolojisi Yasası, geçtiğimiz Salı günü Temsilciler Meclisi’nden geçti. Yasanın üç başlığından ikisi blokzinciri ve kripto odaklı yasa tasarılarıyken, üçüncüsü yapay zekayı (AI) düzenlemeye odaklandı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Blokzinciri İnovasyon Yasası, Ticaret Bakanlığı ve Federal Ticaret Komisyonunun veya FTC’nin, blokzincirinin ticarette kullanımı ve özellikle dolandırıcılıkla mücadele için bir rapor hazırlamasını gerektirecek. Tasarı Temsilci Darren Soto tarafından “Ticaret Bakanlığı’nda bir blokzinciri merkezi kurma konusundaki uzun vadeli hedefimize doğru ilk adım” olarak nitelendirildi.

Mevzuattaki ilerleme, Colonial Pipeline ve JBS gibi yüksek profilli fidye yazılımı saldırılarının ardından kamuoyunun kripto para birimlerinin yasa dışı kullanımına ilişkin ilgisinin artmasının hemen ardından geldi.

Meclis, yıllar içinde giderek daha fazla sayıda kripto para savunucusunu kendine çekse de blokzinciri düzenlemesine çok daha az ilgi gösterdi. Bu, sektöre uygun bir şekilde olmasa da değişiyor olabilir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *