«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. ABD, Kripto ATM’lerine Sıkı Düzenlemeler Gelmesini İstiyor

ABD, Kripto ATM’lerine Sıkı Düzenlemeler Gelmesini İstiyor

metaverse-sanal-mulk

ABD Hükümeti Mali Sorumluluk Ofisi (GAO) kripto ATM’lerinin düzenlenmesi için IRS ve FinCEN’ın birlikte çalışmasını tavsiye etti. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

GAO, yasadışı insan ve uyuşturucu kaçakçılığının artışında kripto ATM’lerini de suçluyor. Kurumun Pazartesi günü yayımladığı bir raporda, bu faaliyetlerden kısmen kripto ATM’lerinin de sorumlu olduğu öne sürüldü. Bunun sebebi olarak ise, bu cihazların izlenmesinin kripto alım satım platformlardaki işlemlere kıyasla daha zor olması ve ATM’lerin daha az düzenlenmesi dile getirildi.

Raporda kripto varlık piyasası büyüdükçe, yasadışı faaliyetler için kripto ATM’lerinin kullanımında bir artış beklenildiği kaydedildi ve bu nedenle IRS ve FinCEN’ın bu ATM’lerin sıkı bir şekilde düzenlenmesi konusunda birlikte çalışması önerildi.

GAO’nun kripto destekli suçun arttığına dair bulguları ise, Chainalysis’in kripto suçlarının 2021’de en düşük seviyeye ulaştığını ortaya koyan raporu ile çelişiyor. Buna göre kripto suçları hacimce artmasına rağmen, tüm blokzinciri işlemlerinin yüzdesi olarak tüm zamanların en düşük seviyesinde yer aldı.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *