«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. ABD Başsavcı Yardımcısı, Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibini Başlattı

ABD Başsavcı Yardımcısı, Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibini Başlattı

kripto-para-oyunlari

ABD Başsavcı Yardımcısı Lisa Monaco, 2021 Aspen Siber Zirvesi’nden yaptığı konuşmada, ulusal bir kripto para birimi uygulama ekibi başlatıldığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yeni girişimle beraber menkul kıymetler ve bankacılık uygulamalarının birleştirilecek. Ekip, kara para aklama ve siber güvenlik uzmanlarından oluşacak.

“Bugün Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibini başlatıyoruz. Kara para aklama platformlarının peşine düşmekten çekinmeyeceğiz ve savcılardan, siber güvenlik ve kara para aklama uzmanlarından yararlanacağız”

Yasadışı faaliyetlerde sıklıkla kullanılmasına rağmen Monaco, kripto varlıkları ve blockchain’i “yasal araçlar” olarak nitelendirdi. Daha sonra da ABD makamlarının Colonial Pipeline hacker’larına ait bir Bitcoin cüzdanını ele geçirmeyi başardığını hatırlattı.

ABD Adalet Bakanlığı, siber güvenlik standartlarına uymayan şirketleri takip etmek için sivil yaptırım araçlarından faydalanacak.

Monaco ayrıca fidye yazılımı saldırılarını da ele aldı ve bu tür saldırıları mümkün hale getiren ekosisteme odaklanılmasının önemini vurguladı.

“Fidye yazılımı faaliyetlerini destekleyen ve besleyen ekosistemleri hedeflediğimize emin oluyoruz. Yani bazı kripto para borsalarını”

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *