«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. 2021’de Bitcoin’den (BTC) Bahseden 100 Milyondan Fazla Tweet Atıldı

2021’de Bitcoin’den (BTC) Bahseden 100 Milyondan Fazla Tweet Atıldı

alibaba-baskan-yardimcisi-kriptoyu-seviyorum

2021 yılında Bitcoin’den (BTC) bahseden 100 milyondan fazla tweet atıldı. Bu, Bitcoin’in tarihinde Twitter’da gördüğü en büyük ilgi. Bitcoin’in bu yıl yaşadığı yoğun boğa koşusu sadece fiyatını artırmadı. Dünyanın en büyük kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşırken, tüm dünyanın gözü de Bitcoin’e çevrildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Analitik şirketi Visibrain’in verilerine göre 2021’de “Bitcoin” kelimesini içeren 101 milyon tweet atıldı. Bu, 2020’de kaydedilen hacme göre %350’lik bir artışı temsil ediyor.

FHiaCqoXsAIWkri

Bitcoin’in geçtiğimiz yıl sosyal medyada gördüğü ilgideki keskin artış, genel olarak kriptodan haberdar olan insan sayısındaki artışla açıklanabilir. Ancak piyasadaki devasa hareketler de buna katkıda bulunan önemli bir faktör olabilir. Bu yıl neredeyse her ay kripto para endüstrisi, Bitcoin’in fiyatını önemli ölçüde etkileyen büyük haberlerle sarsıldı. Bunlar da ilginin artmasını sağladı.

Tesla’nın Bitcoin açıklamaları, Çin’in yasakları, El Salvador’un Bitcoin hamlesi derken dünyadaki birçok insan Bitcoin’i duymaya ve kripto paralarla ilgilenmeye başladı.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *