«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. 157.1 Milyar Dolarlık Varlık Yöneticisi Victory Capital, Kripto Para Piyasasına Girecek

157.1 Milyar Dolarlık Varlık Yöneticisi Victory Capital, Kripto Para Piyasasına Girecek

Victory Capital, Nasdaq’ın kripto endekslerini takip edecek özel fonlar başlatmaya hazırlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

San Antonio merkezli varlık yönetim şirketi Victory Capital, kripto para piyasasına girme planını açıkladı. 9 Haziran tarihli basın açıklamasında para yöneticisi, sofistike yatırımcılar için Nasdaq Kripto Endeksinden (NCI) yararlanacak özel bir fon başlatacağını söyledi.

Brezilyalı varlık yöneticisi Hashdex ve ABD borsası Nasdaq tarafından geliştirilen endeks, toplamda yaklaşık yüzde beş ağırlığa sahip olan Bitcoin, Ethereum ve karma altcoinlerin (Bitcoin Cash, Stellar ve Chainlink) performansını izliyor.

Ayrıca firma, Bitcoin ve Ethereum endekslerini ayrı ayrı takip edecek iki ayrı özel fon da sunacak. Hashdex, Şubat ayında dünyanın ilk kripto endeksi borsa yatırım fonunu (ETF) başlattı.

VictoryShares ve Solutions for Victory Capital başkanı Mannik Dhillon, kripto paranın firmanın “iyi çeşitlendirilmiş” portföyü için uygun olacağını iddia ediyor:

“Müşterilerimize istedikleri ileri görüşlü seçenekleri sunmak için sürekli çaba gösteriyoruz ve kripto para biriminin iyi çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olabilecek uygun bir varlık sınıfı olduğuna inanıyoruz.”

Victory Capital, yatırım stratejilerini hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılara sunmaktadır.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *